VIII. Kaposvári Állattenyéstési Napok

VIII. Kaposvári Állattenyéstési Napok

A kiállításon díjazásban részesültek:

Hidegvérű fajtacsoport

Kancák

Tenyésztő Tulajdonos Kiállító
I. Gyöngyi Kisalföldi MgTSz, Bogyoszló Gyurkovics László Gyurkovics László
II. 2144 Cudar Gyöke Antal Pekár László, Pereked Pekár László, Pereked
III. 2086 Boróka Bisztricz Lajos, Hobol Bisztricz Lajos, Hobol Bisztricz Lajos, Hobol

Mének

Tenyésztő Tulajdonos Kiállító
Nagydíjas 5237 Karád-287 Mokány Kreka Ferenc, Karád Bisztricz Lajos, Hobol Bisztricz Lajos, Hobol
I. 5425 Kaposvár-214 Kapitány Kaposvári Egyetem Tan-és Kísérleti üzeme Nagy Ferenc, Tiszaföldvár Nagy Ferenc, Tiszaföldvár
II. 5239 Szentlászló-159 Vezér Horváth Imre, Szentlászló Bisztricz Lajos, Hobol Bisztricz Lajos, Hobol

A Magyar Lótenyésztők Országos Szövetségének tenyésztési díját kapta:

Gyurkovics László, Pápa, hidegvérű tenyésztő

 

A Hidegvérű Egyesület különdíját kapta:

•          Rajczi Balázs, a bemutatott 1058 Pindur nevű hidegvérű kancájáért

•          Szentpétery Szabolcs, a bemutatott Dóra nevű hidegvérű kancájáért

•          Kovács Gergő, a bemutatott hidegvérű 2-es fogatáért

•          Zsiga Lajos, a bemutatott Dorka nevű hidegvérű kancájáért

•          Őrségi Nemzeti Park, a bemutatott Csenge nevű muraközi kancájáért

 

Lipicai fajtacsoport

  Tenyésztő Tulajdonos Kiállító
Nagydíjas Favory XXXVIII- 42(mén) Állami Ménesgazdaság, Szilvásvárad Állami Ménesgazdaság, Szilvásvárad Állami Ménesgazdaság, Szilvásvárad
I. Siglavy Bonita Grób Tamás, Újpetre Hersberger Balázs, Vokány Hersberger Balázs, Vokány
II. Conversano Klára Hajdú Miklós, Iregszemcse Rőth József, Turony Rőth József, Turony
III. Maestoso Mefiszto Forgács István, Zalacsány Szentgyörgyvári Lipicai ménes, Szentgyörgyvár Szentgyörgyvári Lipicai ménes, Szentgyörgyvár

A Lipicai lótenyésztők Országos Egyesülete különdíját kapta:

Tenyésztő Tulajdonos Kiállító
Favory XXVIII- 7 Állami Ménesgazdaság, Szilvásvárad Állami Ménesgazdaság, Szilvásvárad Állami Ménesgazdaság, Szilvásvárad
Maestoso Bársony Grób Tamás, Újpetre Grób Tamás, Újpetre Grób Tamás, Újpetre
Siglavy Capriola Szultán Kis József, Kiskőrös Mérei László, Tamási Mérei László, Tamási
Conversano Lepke Hajdú Miklós, Iregszemcse Rőth József, Turony Rőth József, Turony

 

Kiállítói különdíjban részesült:

  • Keller András, Lulla a gidrán lovak bemutatásáért
  • Németh Imre, Tapolca a kisbéri félvér lovak bemutatásáért
  • Gábor János, Segesd a bemutatott 5575 Magyarszék 115 Botond nevű
  • Szentgyörgyvári Lipicai Ménes a bemutatott lipicai 4-es fogatér

 

A kiállításon megjelent ötös fogatok bemutatásáért díjazásban részesült:

•          Bábolnai Nemzeti Ménesbirtok shagya arab kanca fogatért

•          Szilvásvárad, Állami Ménesgazdaság lipicai ötösfogatért

•          Mezőhegyesi Állami Ménes Kft. nóniusz ötösfogatért

•          Hidegvérű ötösfogat bemutatásáért

 

A VIII. Kaposvári Állattenyésztési Napokon nyújtott kiemelkedő szervezői munkájáért és a bemutatott tenyészállatok színvonaláért a Magyar Hidegvérű Lótenyésztők Országos Egyesülete érdemelte ki a Magyar Állattenyésztők Szövetsége díját.

 

Shagya-arabLipicaiNóniuszFurioso North StarGidránKisbéri-félvérHuculMagyar sportlóArab telivér Angol telivérÜgetőShetland póniWelsh póniConnemara póniHaflingi kislóFjord ló Sportpóni